La prima ediție a "Proiectului Femina VIP Brașov" au participat 52 de doamne din municipiul și județul Brașov, fiind nominalizate 12 canditate.
Festivitatea decernării premiilor și a Trofeului Femina VIP a avut loc în 14 decembrie 2001, în cadrul Complexului de conferințe "Ana Hotels" din Poiana Brașov.

Cu acest prilej au fost acordate:
Premiul pentru rezultate remarcabile în domeniul economico-financiar - Cosmina Oproiu;
Premiul pentru rezultate deosebite în activitatea socială + Azota Popescu;
Premiul pentru performanță în domeniul cultural, artistic și sportiv - Mariana Bucătaru;


La cea de-a doua ediție a "Proiectului Femina VIP Brașov" au participat 54 de doamne, fiind nominalizate 18 candidate.
Pe lângă Trofeul Femina VIP au fost acordate:
Premiul pentru rezultate remarcabile în domeniul economic - Aurora Neculoiu;
Premiul pentru rezultate deosebite în activitatea socială - Iolanda Beldianu;
Premiul pentru performanțe în domeniul cultural-artistic - Veronica Bodea Tătulea;
Premiul pentru rezultate deosebite în domeniul sănătății - Anca Sorana Dumitrache;
Premiul pentru rezultate remarcabile în formarea și educarea tinerei generații - Ileana Sbârcea Mureșanu;
Premiul pentru performanțe în domeniul sportiv - Veronica Botezatu.
Trofeul Femina VIP Brașov - ANA FLUERAȘ

Festivitatea înmânării trofeului și premiilor s-a desfășurat în 13 decembrie 2002, în ambientul deosebit al Complexului de conferințe "Ana Hotels" din Poiana Brașov, la eveniment participând, alături de cele 54 de candidate, reprezentanții administrației și mass-media locală, sponsorii proiectului, membrii juriilor, numeroși invitați.
Primele două ediții ale Proiectului "Femina VIP Brașov" au prilejuit evidențierea potențialului de creativitate, performanță și spirit de echipă existent în rândul femeilor din municipiul și județul Brașov. Totodată, evenimentul s+a dovedit a fi un model de parteneriat între membrii societății civile și instituțiile administrative, care pledează pentru dezvoltarea acestei inițiative.
Ediția a treia, lansată la începutul anului 2004, prin diversitatea domeniilor de activitate a vizat un număr sporit de candidate, asigurându-ne astfel impunerea "Feminei VIP Brașov" ca un eveniment de excepție în viața comunității brașovene.
La editia a III-a a proiectului sunt decernate:

· TROFEUL FEMINA VIP BRASOV – 2004
· PREMIUL pentru rezultate remarcabile în domeniul economic
· PREMIUL pentru rezultate deosebite în activitatea sociala
· PREMIUL pentru performante în domeniul cultural-artistic
· PREMIUL pentru rezultate deosebite în administratie
· PREMIUL pentru rezultate remarcabile în domeniul sanatatii
· PREMIUL pentru rezulatate deosebite în formarea si educarea tinerei generatii
· PREMIUL pentru performante în domeniul sportiv

Înscrierea candidatelor s-a facut pe baza Dosarului de nominalizare, care cuprinde Fisa de înscriere si anexele, documente menite sa sustina realizarile personale relevanta.
Criteriile de evaluare a candidatelor privesc atât evolutia profesionala a acestora, contributia în domeniul de activitate, cât si implicarea comunitara, sustinuta de dorinta de perfectionare continua, entuziasm, pasiune si talent.
Evaluarea rezultatelor celor 83 de candidate s-a realizat prin jurii de specialitate, care la sfârsitul perioadei de înscriere (22 martie 2004), au desemnat persoanele cu performante deosebite în domeniul economic, social, administratie, sanatate, învatamânt, cultura si sport.
Proiectul „Femina Vip Brasov” se bazeaza pe parteneriatul cu reprezentantii mass media, importante institutii, organizatii si companii de renume, care subscriu scopului proiectului.
Proiectul se finalizeaza prin Gala Laureatelor din 16 aprilie 2004, prilejuita de înmânarea celor sapte Premii si Trofeul „Femina Vip Brasov”
Asociatia femeilor de afaceri si a femeilor conducatoare de intreprinderi spera ca proiectul "Femina VIP Brasov" sa se impuna ca eveniment remarcabil, menit sa încununeze femeile care prin munca, pasiune, perseverenta au contribuit, în mod substantial la dezvoltarea comunitatii brasovene si aprecierea ei pe plan national si international.

Juriile care acordă premiile:
Trofeul "Femina VIP Brașov"
câte un reprezentant al:
A.F.A.F.C.I. Brașov;
Câștigătoarea Trofeului Femina VIP Brașov - ediția a II-a;
Consiliului Județean;
Sponsor special;
Media (prin tragere la sorți) "Transilvania Expres"

Premiul pentru rezultate remarcabile în domeniul economic
câte un reprezentant al:
A.F.A.F.C.I. Brașov;
Câștigătoarea "Premiului pentru rezultate remarcabile în domeniul economic" - ediția a II-a;
Camerei de Comerț și Industrie Brașov;
Direcției Finanțelor Publice;
Media (prin tragere la sorți) "Național F.M."

Premiul pentru rezultate deosebite în activitatea socială
câte un reprezentant al:
A.F.A.F.C.I. Brașov;
Câștigătoarea "Premiului pentru rezultate deosebite în activitatea socială" - ediția a II-a;
Asociația "AXE";
Primăriei Brașov;
Media (prin tragere la sorți) "Gazeta de Transilvania"

Premiul pentru performanțe în domeniul cultural-artistic
câte un reprezentant al:
A.F.A.F.C.I. Brașov;
Câștigătoarea "Premiului pentru performanțe în domeniul cultural-artistic" - ediția a II-a;
Direcției Județene pentru Cultură, Culte și Patrimoniu Cultural Național;
Consiliului Județean - Comisia pentru Cultură;
Media (prin tragere la sorți) "Mix TV"

Premiul pentru rezultate deosebite în administrație
câte un reprezentant al:
A.F.A.F.C.I. Brașov;
"Pro Democrația";
Prefectură;
Asociației de locatari "Triaj 21";
Media (prin tragere la sorți) "Pro TV"

Premiul pentru rezultate deoasebite în domeniul sănătății
câte un reprezentant al:
A.F.A.F.C.I. Brașov;
Câștigătoarea "Premiului pentru rezultate deoasebite în domeniul sănătății" - ediția a II-a;
Colegiului Medicilor;
Colegiului Farmaciștilor;
Media (prin tragere la sorți) "Obiectiv"

Premiul pentru rezultate remarcabile în formarea și educarea tinerei generații
câte un reprezentant al:
A.F.A.F.C.I. Brașov;
Câștigătoarea "Premiului pentru rezultate remarcabile în formarea și educarea tinerei generații" - ediția a II-a;
Inspectoratului Școlar Județean Brașov;
Consiliului Național al Rectorilor;
Media (prin tragere la sorți) "Union Media"

Premiul pentru performanțe în domeniul sportiv
câte un reprezentant al:
A.F.A.F.C.I. Brașov;
Câștigătoarea "Premiului pentru performanțe în domeniul sportiv" - ediția a II-a;
Direcția de Sport a Județului Brașov;
Media (prin tragere la sorți) "Radio Brașov"


Premii speciale

Premiile MASS MEDIA
Premiul acordat de cotidianul "Gazeta de Transilvania"
Premiul acordat de cotidianul "Obiectiv"
Premiul acordat de cotidianul "Transilvania Express"
Premiul acordat de "Union Media"

Premiile Sponsorilor
Premiul acordat de firma "Bibco"
Premiul acordat de "Bistro de l'Arte"
Premiul acordat de clubul sportiv "Forex"
Premiul "Managerului" acordat de firma "Integrator"
Premiul acordat de grupul de firme "But"
Premiul acordat de salonul de frumusete "Mereu Tanar"
Premiul acordat de firma "Sistem"
Premiul acordat de firma "Sergiana"
Premiul acordat de firma "M.I.B. Security"

Candidate Femina Vip Brasov 2004

Premiul pentru rezultate remarcabile in domeniul economic
BOITA ADRIANA- Director S.C. Eves com srl
CIUCA RUXANDRA – Inginer evaluator
COSTAN SIMINA- General manager, S.C. Delcar srl
DELAST- VOINEA ROXANA- Director, S.C.Alexandra Doros srl
MACIUCA RODICA- Presedinte, “Modarom”
MORCOV GYONGYIKE- Director, S.C.Lady srl
TEICU MANUELA DORINA- Director S.C.Memo srl

Premiul pentru rezultate deosebite in activitatea sociala
BOLTRES DENISA PATRICIA-Asistent social
CADAR ROZALIA- Coordonator programe, Centrul Maternal “Casa Zorilor”- Halchiu
GOGA LUIZA SANDA- Presedinte, Asociatia de Servicii Sociale “Scurt”
HELWIG IOANA- Coordonator economic, Casa de batrani- Fischer
MANEA GETA- DOINA- Psiholog clinician, Spitalul de Boli Infectioase
MURESAN DANIELA- Psihopedagog, Gradinita cu predare in limba germana “Dani”
OLTEANU LUMINITA NICOLETA- Director general, Directia pentru Protectia Drepturilor Copilului
PETRIU VALERIA- Fitoterapeut
TOPOLICEANU MARIANA- Director executiv, Directia de Servicii Sociale
ULEA ANGELA- Vicepresedinte, Asociatia Internationala a Femeilor Crestine
VRANCEANU ROZALIA- Director coordonator, Fundatia Clinica “Pro Vita”

Premiul pentru performante in domeniul cultural-artistic
BLENDEA GEORGETA- Scriitor publicistica
BREZEAN VASILICA MARIANA- Mprofesor, Scoala generala nr.2, Rasnov
FULGA LIGIA- Director, Muzeul de Etnografie
JINGA SOFIA- Artist plastic
KRONBERGER RODICA LUCIA- Director, Centrul pentru Conservarea si Promovarea Culturii Traditionale
MATEI ILEANA- professor, Scoala de Arte
MIHAI ADRIANA- Lector, Universitatea “Transilvania”
METEA SUZANA ANA- professor, Colegiul national economic “Andrei Barseanu”
POPESCU COJOCARU VIORICA-Profesor, Scoala generala 27
SIMIONESCU MAGDA- Cadru didactic
STOIE MARGINEAN AURELIA-Artist plastic
STOIE AURELIA MIHAELA- Profesor, Liceul teoretic “Nicolae Titulescu”
SUSANU CIMPOI ELENA- Pictor
TOMA CAMELIA-Pictor de biserici
VLAD MARIA ELEONORA- Actrita, Opera Brasov
ZAFIRI MIRELA- Solista, Opera Brasov
ZIGMAN CLAUDIA LAURA- Profesor, Scoala generala nr.20

Premiul pentru rezultate deosebite în administratie:

ALDEA ELENA – Director economic S.C. Goscom „Cetatea Râsnov”
COMAN MARIANA – Referent, Administratia Finantelor Publice
DINU ANDRA – Ofiter criminalist, Politia Municipiului Brasov
DUCAR MARIANA – Profesor, Grup Scolar Industrial Râsnov
LUCA ROSANA – Manager Clubul Sportiv „FOREX”
SMEUREANU MARIA – Director, Inspectoratul Teritorial de Munca
TIHARAU MARIANA – Secretar General, Consiliul Judetean Brasov

Premiul pentru rezultate deosebite în domeniul sanatatii:
ADAM EMILIA – Director de îngrijiri, Spitalul de Copii
CURPEN CORNELIA ANA – Medic, Cabinet medicina de familie
DASCALESCU CRISTINA ANCA – Patron, Cabinet medicina de familie
GRIGORAS MARIANA – Sales manager, S.C. International Brocker Consulting srl
FERCALA ELENA – Director Spitalul Judetean de Urgenta Oftalmologie
PUCHIANU GABRIELA MARIANA – Medic, Cabinet medicina de familie
VISA IRINA – Sef sectie Chirurgie Plastica, Spitalul Judetean Brasov
ZARA CORNELIA – Medic coordonator al Unitatii de Primiri Urgente, Spitalul Judetean Brasov

Premiul pentru rezultate remarcabile în formarea si educarea tinerei generatii:

ADAM GABRIELA – Profesor, Liceul Johanes Honterus
ALBU TUDORITA – Profesor, Scoala Generala nr.2
BOSCOR DANA – Prodecan Facultatea de Stiinte Economice Universitatea „TRANSILVANIA”
COCONEA MANUELA CORINA – Profesor, Colegiul National de Informatica „Grigore Moisil”
COMAN ALINA – Lector, Universitatea „TRANSILVANIA”
DRAGULIN STELA DOINA – Prorector Relatii Internationale, Universitatea „TRANSILVANIA”
HERELEA ELENA – Sef Adjunct catedra, Facultatea de Inginerie Electrica si Stinta Calculatoarelor, Universitatea „TRANSILVANIA”
LAURENTIU LUCIA CONSTANTA – Coordonator proiecte, Scoala Generala nr.23
LELUTIU CRISTINA – Profesor, Grup Scolar de Industrie Usoara
LEURZEANU MARILENA – Institutor, Scoala Generala nr. 28
LEPADAT VIRGINIA – Director, Grup Scolar Constructii Montaj
MUSINA TANIA – Lector, Universitatea „TRANSILVANIA”
POPICA VALENTINA – Director adjunct, Scoala Generala nr.25
POPON TATIANA – Inspector dezvoltare profesionala, Colegiul National „Andrei Saguna”
ROGOZEA LILIANA MARCELA – Director Colegiul Universitar Medical, Universitatea „TRANSILVANIA”
REPANOVICI ANGELA – Director, Biblioteca Universitatii „TRANSILVANIA”
SINOV EMILIA – Director, Casa Corpului Didactic
SOIMU CARMEN GEORGETA – Profesor, Scoala Generala nr.27
STEFAN LILIANA – Director, Scoala Generala nr.27
TATU CORNELIA – Decan, Universitatea „SPIRU HARET”
TESCASIU BIANCA – Lector, Facultatea de Stiinte Economice, Universitatea „TRANSILVANIA”
TODERICA SANDA MIHAELA – Director, Scoala Generala nr.10

Premiul pentru performante în domeniul sportiv:

ACSINTE ANCA MINODORA – Functionar economic, S.C. Electroprecizia Sacele
ACSINTE IRINA PETRONELA – Studenta, bursa atletica
BESCHI TATIANA – Secretar Clubul Sportiv „RULMENTUL”
CIORICEANU SIMONA ALEXANDRA – Instructor sportiv, C.S.U. „FOREX”
NAGY OLGA – Profesor, Clubul sportiv Scolar
RICHEA DANIELA VALENTINA – Sportiva ski, snowboard, Clubul sportiv „DINAMO”
REIT LIVIA ELENA – Antrenor, Palatul Copiilor Brasov
RUSU ALEXANDRA RALUCA – Sportiv de performanta, Clubul „DINAMO”
TIRON GENOVEVA – Sportiv de performanta, Clubul Sportiv Municipal Brasov
Tinere Sperante:
BOBE CRISTINA – Eleva, Colegiul National „Dr. Ioan Mesota”
MALUREANU OANA – Eleva, Colegiul National de Informatica „Grigore Moisil”
NECSULESCU SILVIA – Eleva, Colegiul National de Informatica „Grigore Moisil”
NEAGA IOANA MIHAELA – Eleva, Colegiul National „Dr. Ioan Mesota”
SUTEU CLAUDIA LIGIA – Eleva, Liceul de Arta
TUDOR ANAMARIA – Eleva, Colegiul National „Andrei Saguna”
VARTIC IULIA – Eleva, Colegiul National „Grigore Moisil”


Nominalizările ediției a III-a la "Premiul pentru rezultate remarcabile în domeniul economic"




Nominalizările ediției a III-a la "Premiul pentru rezultate deosebite în activitatea socială"




Nominalizările ediției a III-a la "Premiul pentru performante in domeniul cultural-artistic"




Nominalizările ediției a III-a la "Premiul pentru rezultate deosebite în administrație"




Nominalizările ediției a III-a la "Premiul pentru rezultate deosebite în domeniul sănătății"




Nominalizările ediției a III-a la "Premiul pentru rezultate remarcabile în formarea și educarea tinerei generații"




Nominalizările ediției a III-a la "Premiul pentru performanțe în domeniul sportiv"




Imagini de la ediția a III-a a Proiectului "Femina VIP Brașov":

 

Ediția a IV-a

 

La ediția a IV- a proiectului sunt decernate :
•DIPLOMA DE EXCELENȚĂ „FEMINA VIP BRAȘOV”
•DIPLOMA SPECIALĂ AFAFCI
•TROFEUL FEMINA VIP BRAȘOV - 2005
• PREMIUL pentru rezultate remarcabile în domeniul economic;
• PREMIUL pentru rezultate deosebite în activitatea socială;
•PREMIUL pentru performanțe în domeniul cultural - artistic;
• PREMIUL pentru rezultate deosebite în administrație;
•PREMIUL pentru rezultate remarcabile în domeniul sănătății;
• PREMIUL pentru rezultate deosebite în formarea și educarea tinerei generații
• PREMIUL pentru performanțe în domeniul sportiv.

Înscrieriea candidatelor s-a facut pe baza Dosarului de înscriere care cuprinde Fișa de înscriere și anexele, documente care trebuie să susțina realizările personale relevante.
Criteriile de evaluare a candi-datelor privesc atât evoluția profesională a acestora, contribuția în domeniul de activitate, cât și implicarea comunitară, susținute de educație și perfecționare în domeniul de activitate, cât și implicarea comunitară, susținute de educație și perfecționare continuă, entuziasm, pasiune și talent .
La această ediție un rol important în evaluarea candidatelor l-au avut realizările deosebite ale perioadei 2004-2005 și, nu în ultimul rând, notorietatea persoanei aplicante.
Monitorizarea celor 88 de candidate s-a realizat prin jurii de specialitate, care la sfârșitul perioadei de înscriere (25 septembrie 2005), au desemnat persoanele cu performanțe deosebite în domeniile economic, social, administrație, sănătate, învățământ, cultură,sport.
Proiectul „Femina Vip Brașov” se bazează pe parteneriatul cu reprezentanții mass media, Consiliul Județean, Centrul Cultural „Reduta”, importante instituții, organizații și companii de renume, care subscriu scopului proiectului.
Proiectul se finalizează prin Festivitatea de premiere din 28 octombrie 2005 când sunt decernate: Diploma specială AFAFCI, Diploma de excelenț㠄Femina Vip Brașov”, șapte Premii și Trofeul „Femina Vip Brașov” . Asociația Femeilor de Afaceri și a Femeilor Conducătoare de Întreprinderi speră că Proiectul „Femina Vip Brașov” s-a impus ca un eveniment de tradiție,ce încununează femeile care prin multă muncă, pasiune, perseverență au contribuit, în mod remarcabil la dezvoltarea comunității brașovene și aprecierea ei pe plan național și internațional.

 

Impresii

Proiectul „Femina Vip” văzut de:

„Știm cu toții că femeile sunt foarte buni manageri acasă (…) din fericire au dovedit că pot fi buni conducători și în afaceri. ”
Aristotel Căncescu,
Președintele Consiliului Județean Brașov

„A fost un lucru nou pentru mine. A fost o provocare, cred și pentru organizatoare, care au desfășurat acest proiect deosebit. Am cunoscut femei extraordinare, care realizează lucruri extraordinare și de multe ori putem să luăm, noi, bărbații, lecții de la dânsele”.
Marius Țeicu,
Moderatorul ediției I, 2001

„Am spus-o și în spectacol, proiectul “Femina Vip“ mi se pare foarte interesant. Orice om este fericit când i se recunosc meritele și o asemenea manifestare oficială, cu toată protipendada orașului, cu oameni de aceeași capacitate și cu aceleași preocupări, e un moment emoționant pentru cineva care primește un premiu. Despre candidate nu știu prea multe, doar din ce am văzut la nominalizări, însă toate mi-au facut impresia că sunt persoane cu dăruire, persoane care fac efort pentru cei din jurul lor și aceasta este o chemare extraordinară. Trăim niște vremuri în care trebuie să mai existe și oameni care se sacrifică ,care nu se gândesc doar… la bani. Iar mie mi se pare că femeia este mai aptă să se dăruiască decât bărbatul.
Am acceptat cu plăcere invitația de a fi moderator și voi mai veni dacă voi mai fi invitată, dar nu ca moderator, probabil, la anul vor dori pe altcineva. Sunt oameni foarte draguți, iar Luana Popa m-a cucerit cu proiectul. Ne-am întâlnit la București, la un simpozion al lor, al oamenilor de afaceri și mi-a prezentat proiectul. Am invitat-o la emisiunea „Pentru dumneavoastră doamnă”. A fost o emisiune interesantă cu oameni deosebiți.
Stela Popescu,
moderatoarea ediției a III-a

 „Sunt foarte emoționată nu ma așteptam, sunt fericită, e o împlinire, este o bucurie pentru existența unui om și doresc în continuare succes tuturor celor care desfășoară o activitate intensă și perseverentă. După 20 de ani de cercetare științifică dovedesc prin ceea ce fac astăzi că o cercetare întemeiată pe o profundă cunoaștere a realităților științifice naționale și internaționale poate aduce o asemenea victorie. Esențiale sunt curajul, perseverența și știința. Am trait un sentiment special, o bucurie la care nu m-am gândit, ale cărei coordonate nu le-am prevăzut. Sunt mulțumită și fericită că s-a întâmplat așa. Pentru mine este în primul rând o mare onoare. E o împlinire. Mi s-a părut deosebit de generos și de special acest premiu. Am intrat printr-o ușă de lumină într-o societate care reprezintă o relație de viață pentru mine. Prețiuesc și apreciez foarte mult Proiectul Femina Vip, care mi-a creat o mare bucurie.” (Popeneciu Munteanu Veronica)

„Participarea la un astfel de eveniment, cum este Femina Vip, reprezintă pentru mine recunoașterea a ceea ce am reuțit să realizez la Brașov, satisfacearea cea mai mare pe care o pot avea după 25 de ani dedicați sportului...Pentru mine înseamnă foarte mult acest premiu și sunt fericită că juriul a decis ca eu să-l primesc. Sper ca în continuare să nu dezamăgesc așteptările brașovenilor în ceea ce privește performanțele obținute împreună cu echipa. De altfel, succesele mele din ultimul an, ca antrenor, se datorează și acestor fete, care sunt sportive profesioniste și cu care am o relație specială. Pentru mine nu a fost greu să obțin de.a lungul carierei de sportiv și apoi ca antrenor rezultate excepționale, pentru că atunci când iubești ceea ce faci și ai parte de o familie care te susține, nimic nu este imposibil.” (Târcă Mariana )

 „ Succesul pentru mine înseamnă a fi alături de cei cu care lucrez, a fi împreună cu cei care nu mai există (dar pe care îi păstrez în suflet) și de a fi împreună cu familia. Acest premiu este dovada faptului că și femeile ajung să se descopere și să le fie descoperită valoarea, în acest fel depășindu-se niște prejudecăți – în primul rând personale, apoi ale comunității, și, nu în ultimul rând, ale bărbaților.” (Goga Sanda Luiza)

„ Premiul a fost o surpriză pentru mine, dar trebuie să recunosc că știu sa-mi apreciez munca și sunt conștientă de succesele profesionale obținute.” (Aurelia Popescu)

„ A fost o mare uimire și în același timp o deosebită bucurie faptul că mi s-a acordat acest premiu. Dacă mă gândesc numai la mine, îmi du seama că am meritat. Dacă fac o comparație cu celelalte nominalizate, realizez că am stat alături de persoane valoroase, cu activitate profesională deosebită. Consider că nu există o diferență de gen în plan profesional și acest premiu demonstrează tocmai faptul că nu trebuie să se realizeze astfel de separări. Trebuie să ai forță, nu bărbăție sau feminitate pentru a reuși.” (Rodica Mariana Niculescu)

Nu m-am așteptat la acest premiu , dar acum pot să afirm, că el vine să mă împlinească din punct de vedere profesional putând fi considerat ca o încununare a activității desfășurate în domeniul cultural-artistic. Trebuie însă, să menționez că tot ceea ce am realizat se datorează și echipei cu care lucrez și căreia îi mulțumesc pentru susținere.” (Angela Repanovici)

„...în această seară trebuie să recunoaștem cu toții că au fost într-adevăr prezente femei de excepție din toate domeniile și așa, cum am spus de câteva ori în cadrul Galei , premiante toate, prin simplul motiv că există și că s-a gândit cineva la ele să le nominalizeze în această seară. Am convingerea că fiecare femeie în felul ei este premiantă.” (Monica Anghel – moderatoarea ediției a IV-a)

 

Candidate Femina Vip Brașov
editia IV - 2005

Premiul pentru rezultate remarcabile în domeniul economic

- Bordea Maria - Manager General, „Lux Lorelei” s.r.l
Chiru Mihaela - Director Vânzari, „Micomis Travel &Tours” s.r.l.
- Georgia Sorana - Director Operațional, „Metro Cash & Carry” - Romania
- Manea Ioana Alina - Director Adjunct, „Casa Auto” s.r.l. Brașov
Micu Corina - Director Adjunct, „Bluel” s.r.l. Brașov
- Panaite Simona Camelia - Director, „Generali Asigurări” s.a, Agenția Brașov 2
- Popeneciu Munteanu Veronica - Manager General, „Rom Re Ro Munteanu „s.r.l., Râșnov
- Pruteanu Codruța Stela - Director General, „Vuadcom Star” s.r.l. Râșnov
- Simon Simona Mihaela - Administrator, „Alpinism Prodcom” s.r.l.
- Uretu Cioaca Maria - Director Economic, „Conforest” s.a Brașov

Premiu pentru rezultate deosebite în activitatea sociala

- Algasovschi Monica - Șef Centru, Casa „Sf.Maria”- casă de tip familial
- Bota Simona Dolores - Director, Asociația”Centrul Vieții Noi”
- Dumitrescu Andra - Casnica, Tărlungeni
- Daniela Damaris - Director Executiv, Fundația „Iochebed”
- Goga Luiza Sanda - Președinte, Asociația de Servicii Sociale „Scut”, Brașov
- Kunz Sonja - Director Pedagogie Educație, Fundația Pentru Copii Abandonați „Casa Prichindel”
- Lapis Cristina - Președinte, Asociația de Protecție a Animalelor „Milioane de Prieteni”
- Mihăilescu Elena Sorina - Șef Serviciu, Direcția de Servicii Sociale-Serviciul pentru Persoane Vârstnice
- Minea Luana - Director Executiv, Societatea Națională De Cruce Roșie din România - Filiala Brașov
- Petriu Valeria - Fitoterapeut Instit. Ped, de Științe Naturale și Agricultură Brașov
- Poparad Viorica - Președinte, Asociația de Prietenie Victoria -Doorn, Romania - Olanda
- Tomas Ildiko - Asistent Maternal Profesionist, Dopca (Rupea)
- Török Iudita - Asociat - Admi-nistrator, „Recontexp” s.r.l.
- Tudose Corina - Reprezentant, Fundația „Agapedia”-România

Premiul pentru performanțe în domeniul cultural - artistic

- Antemir Doina - Scenograf
- Blendea Georgeta - Scriitor
- Brăescu Eugenia - Consilier Superior, Consiliul Județean Brașov
- Damian Nermina - Maestru balet dans, Opera Brașov
- Dănescu Doina Liliana - Grafician
- Drăgușin Angela - Adminis-trator, Casa de Cultura Codlea
- Gliga Luminița - Artist Vizual
- Mărginean Stoie Aurelia - Artist Plastic, Uniunea Artiștilor Plastici
- Mirițescu Claudia Cristina - Președinte, Asociația Cultural㠄Viva la Musica”
- Nazare Ruxandra - Bibliotecar , Biblioteca Județean㠔George Barițiu”
- Negulici Dorina - Șef Secție, Muzeul Județean de Istorie Brașov
- Pădure Elena - Solist Vocal Muzică Populară
- Repanovici Angela - Director, Biblioteca Universitatea „Transilvania”
- Sofonea Valeria - Meșteșugar costume populare
- Susanu Elena - Pictoriță, Asociația Pictorilor Plastic
- Toma Camelia - Restaurator de Biserici, Patriarhia Ortodoxă Română, Comisia de Pictură Bisericească

Premiul pentru rezultate deosebite în administrație

- Donțu Adriana - Director Adjunct, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului
- Grigoraș Mariana - Consultant Financiar Broker, International Broker Consulting SA
- Popescu Aurelia - Director Executiv, Consiliul Județean Brașov
- Smeu Anca Nicoleta Director (Interimar), Serviciul Public de Administrație
- Tota Etelka - Tehnician referent, Primaria Hoghiz
- Ungureanu Gabriela - Director Executiv, Direcția Județeană Comunitară

Premiul pentru rezultate remarcabile în domeniul sănătății

- Andrei Laurenția Doina - Șef secție Interne, Spitalul Clinic Județean de Urgență Brașov
- Barbu Viorica - Medic Specialist Pediatru, Spital Oraș Victoria
- Batîr Steluța - Mediator Sanitar, Spitalul de Copii Brașov
- Dăscălescu Cristina Anca - Medic, Cabinet Medicină de Familie
- Falup-Păcurariu Oana Gabriela - Asistent Universitar, Universitatea „Transilvania”
- Guzun Lucia - Director, Spitalul C.F.R. Brașov
- Negoiță Georgeta Ileana - Consilier Superior, Direcția de Sănătate Publică Brașov
- Nemet Gabriela Codruța - Profesor, Universitatea „Transilvania”
- Păun Ecaterina Asistentă Șefă, Spitalul de Obstetrica Ginecologie
- Suciu Liana - Medic Primar, Spitalul Clinic de Urgență, Clinica Crystalic
- Văitis Marioara - Director, Serviciul Ambulanță Brașov
- Vasile Daniela Ileana - Medic, Cabinet Individual Medicină de Familie
- Velcu Constanța - Medic ginecolog
- Voinea Adina Daniela - Psiholog Clinician, Spitalul de Psihiatrie și Neurologie

Premiul pentru rezultate deosebite în formarea și educarea tinerei generații

- Adelean Maria - Învățător, Școala Genenerală Nr.8 Brașov
- Albu Tudorița - Director, Școala Genenerală Nr.11 Brașov
- Beca Olimpia - Director, Grup Școlar Chimie Industrială, Victoria
- Coman Rozalia - Director, Clubul Elevilor și Copiilor, Zărnești
- Constantin Marilena - Director Adjunct, Grup Școlar Chimie Industrială Victoria
- Crișan Ileana - Director, Grădinița de Copii Șinca Veche
- Danciu Viorica - Director, Școala Generală Nr. 22 Brașov
- Drăgan Carmen Silvia - Director Adjunct, Liceul Teoretic „Nicolae Titulescu” Brașov
- Ioniță Ileana - Consilier Educativ, Colegiul Tehnic „Aurel Vijoli”
- Milea Maria Emilia Profesoară, Școala Generală Nr. 15 Brașov
- Mireanu Maria - Profesor de vioara, Liceul de Artă Brașov
- Neamțu Letiția Carnelia - Director, Școala Generală Nr. 6 „Iacob Mureșianu”
- Nicolae Ana - Director, Școala Generală Nr. 8 Brașov
- Niculescu Rodica Mariana - Decan, Universitatea „Transilvania”
- Radoi Mariana - Decan, Universitatea „Transilvania”
- Rucsanda Mădălina Dana - Lector, Universitatea „Transilvania”
- Saftu Delia Luminița - Director, Grădinița Nr. 51, Brașov
- Simion Constantina - Director, Școala Generală Nr.31 Brașov
- Tache Ileana - Cancelar, Universitatea „Transilvania”
- Voinescu Laura Teodora - Director Educativ, Colegiul Național de Informatic㠄Grigore Moisil”
- Zanca Raluca Eleonora - Lector, Universitatea „Transilvania”

Premiul pentru performanțe în domeniul sportiv

- Costea Maria - Antrenor Tir, Clubul Sportiv Municpal Brașov
- Dascalu Mihaela - Director General Adjunct, Clubul Sportiv Municipal
- Firescu-Nadejde Maria - Antrenor sah, Clubul Sportiv de șah „Lia”
- Jerebie Magdalena - Președinte, Asociația Sportivă Baschet Club„Galactica”
- Rauh Ofelia - Președinte, Clubul Sportiv de Karate „Remember”
- Reit Lagusis Elena - Antrenor, Palatul Copiilor Brașov
- Târca Mariana - Antrenor Principal, Clubul Sportiv Rulmentul

Juriile care acordă premiile

TROFEUL
„FEMINA VIP BRAȘOV"

câte un reprezentant al :
- A.F.A.C.I. Brașov;
- Câștigătoarea Trofeului Femina Vip Brașov ediția III;
- Consiliului Județean
- Sponsor special;
- Partenerilor mass media (prin tragere la sorți) „NOVA"

PREMIUL pentru rezultate remarcabile în domeniul economic
câte un reprezentant al:
- A.F.A.F.C.I Brașov;
- Câștigătoarea „Premiului pentru rezultate remarcabile în domeniul economic" ediția a III-a;
- Administrației Financiare Brașov;
- Administrației Financiare Zărnești și Predeal;
- Partenerilor mass media (prin tragere la sorți) „Bună Ziua Brașov"

PREMIUL pentru rezultate deosebite în activitatea socială
câte un reprezentant al :
- A.F.A.F.C.I. Brașov;
- Câștigătoarea „Premiului pentru rezultate deosebite în activitatea socială" ediția III;
- Consiliul Județean - Direcția de Integrare Europeană;
- Primăriei Brașov - Direcția Servicii Sociale;
- Partenerilor mass media (prin tragere la sorți) „Kiss FM"

PREMIUL pentru performanțe în domeniul cultural-artistic
câte un reprezentant al:
- A.F.A.F.C.I. Brașov;
- Câștigătoarea „Premiului pentru performanțe în domeniul cultural-artistic"- ediția III;
- Direcției Județene pentru Cultură,Culte și Patrimoniu Cultural Național;
- Consiliul Județean - Comisia pentru Cultură;
- Partenerilor mass media (prin tragere la sorți) „Transilvania Expres"

PREMIUL pentru rezultate deosebite în administrație
câte un reprezentant al:
- A.F.A.F.C.I.Brașov;
- Câștigătoarea „Premiului pentru rezultate deosebite în administrație" - ediția III;
- „Pro Democrația" Brașov
- Prefecturii;
- Partenerilor mass media (prin tragere la sorți) „Monitorul Expres"

PREMIUL pentru rezultate deosebite în domeniul sănătății
câte un reprezentant al :
- A.F.A.F.C.I. Brașov;
- Câștigătoarea „Premiului pentru rezultate deosebit în domeniul sănătății" - ediția III;
- Colegiului Medicilor;
- Colegiului Farmaciștilor;
- Partenerilor mass media (prin tragere la sorți) „Radio 21"

PREMIUL pentru rezultate remarcabile în formarea și educarea tinerei generații
câte un reprezentant al :
- A.F.A.F.C.I. Brașov;
- Câștigătoarea „Premiului pentru rezultate deosebite în formarea și educarea tinerei generații"- ediția III;
- Casa Corpului Didactic;
- Consiliului Național al Rectorilor;
- Partenerilor mass media (prin tragere la sorți) „Antena 1"

PREMIUL pentru performanțe în domeniul sportiv
câte un reprezentant al:
- A.F.A.F.C.I. Brașov;
- Câștigătoarea „Premiului pentru performanțe în domeniul sportiv" ediția III;
- Direcției de Tineret și Sport a Județului Brașov;
- Partenerilor mass media(prin tragere la sorți) „RTT”

Premii speciale

PREMIILE MASS MEDIA
- Premiul acordat de cotidianul „Gazeta de Transilvania”
- Premiul acordat de cotidianul „Monitorul Expres”
- Premiul acordat de cotidianul „Transilvania Expres”
- Premiul acordat de „Radio 21”
- Premiul acordat de „Kiss FM”
- Premiul acordat de „ Asociația Tinerilor Ziariști”

PREMIILE FIRMELOR MEMBRELOR AFAFCI
- Premiul „St.O Iosif” acordat de firma „Libris”
- Premiul acordat de firma „Delcar”
- Premiul acordat de firma „Premium Motors„ - dealer autorizat Volvo
- Premiul „Managerului” acordat de fima „Integrator Soft”
- Premiile acordate de firma „Inside Communication”
- Premiul acordat de firma „Sistem”
- Premiul acordat de Salonul de Înfrumusețare „Mereu Tânăr”
- Premiile acordate de firma „Modarom”

Nominalizările ediției a IV-a
la „Premiul pentru rezultate
remarcabile în domeniul economic”

Sorana Georgia

Director operațional

"Metro,Cash&Carry"

Ioana Alina Manea

Director adjunct

"Casa Auto"

Veronica Munteanu Popeneciu

Director general

"Rom-Re-Ro Munteanu"

Nominalizările ediției a IV-a
la „Premiul pentru rezultate
deosebite în activitatea sociala”

Andra Dumitrescu

Casnică

Luiza Sanda Goga

Președinte

Asociația de servicii sociale "Scut"

Luana Minea

Director executiv

Societatea Naționala de Crucea Roșie, Brașov

Nominalizările ediției a IV-a
la „Premiul pentru performanțe
în domeniul cultural - artistic”

Angela Drăgușin

Administrator,

Casa de Cultură, Codlea

Angela Repanovici

Director,

Biblioteca Universității "Transilvania"

Camelia Toma

Restaurator de biserici, pictor Patriarhia Ortodoxă Română, Comisia de pictură bisericească

Nominalizările ediției a IV-a
la „Premiul pentru rezultate
deosebite în administrație”

 

Adriana Donțu

Director Adjunct ,

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului

Aurelia Popescu

Director Executiv,

Consiliul Județean Brașov

Gabriela Ungureanu

Director Executiv,

Direcția Județeana Comunitară

Nominalizările ediției a IV-a
la „Premiul pentru rezultate
deosebite în domeniul sănătății”

Ileana Georgeta Negoiță

Consilier superior ,

Direcția Sănătate Publică Brașov

Gabriela Codruța Nemet

Profesor,

Universitatea "Transilvania" Brașov

Mărioara Vaitis

Director,

Serviciul Ambulanță Brașov

Nominalizările ediției a IV-a
la „Premiul pentru rezultate
remarcabile în formarea și
educarea tinerei generații”

Letiția Cornelia Neamțu

Director,

Școala Generală nr. 6 "Iacob Mureșanu"

Rodica Mariana Niculescu

Decan,

Facultatea de Psihologie și Științele Educației,Universitatea "Transilvania" Brașov

Mariana Rădoi

Decan,

Facultatea de Medicină, Universitatea "Transilvania"

Nominalizările ediției a IV-a
la „Premiul pentru performanțe
în domeniul sportiv”

 

Mihaela Dascălu

Director General Adjunct,

Clubul Sportiv Municipal

Magdalena Jerebie

Președinte,

Asociația Sportivă de Baschet, Club "Galactica"

Mariana Târcă

Antrenor handbal ,

Clubul Sportiv "Rulmentul"

Album Foto

 

Ediția a V-a

Album Foto